Pogórze Ciężkowicko-Rożnowskie

Strona główna - Najnowsze wpisy - Koło Grodzkie - Pogórze Ciężkowicko-Rożnowskie

Pogórze Ciężkowicko-Rożnowskie to jedna z jednostek geograficznych w Polsce, znajdująca się w południowej części kraju, województwo małopolskie. Jest to region górski o stosunkowo łagodnych formach terenu, co odróżnia go od bardziej wymagających gór.

Charakterystycznymi cechami Pogórza Ciężkowicko-Rożnowskiego są pagórki, doliny rzek, liczne lasy i malownicze krajobrazy. W regionie znajdują się również wiele atrakcyjnych miejsc do zwiedzania.

Koło Grodzkie podczas niedzielnej wędrówki ( 05.11.2023 ) odwiedziło między innymi opisane poniżej miejsca.

Wieża widokowa na Bruśniku to imponująca konstrukcja umiejscowiona na szczycie wzgórza, stanowiąca doskonałą platformę do podziwiania malowniczych krajobrazów Pogórza Ciężkowicko-Rożnowskiego. Znajdując się na wysokości kilku metrów nad poziomem terenu, wieża ta oferuje wspaniałe widoki na rozległe lasy, urokliwe pagórki. Panorama otaczających krajobrazów jest zapierająca dech w piersiach, szczególnie podczas wschodów lub zachodów słońca.

Skamieniałe Miasto to unikalne miejsce, w którym naturalne erozje skalne stworzyły formacje przypominające miasto z kamienia. Te fascynujące skamieniałości są doskonałym polem do eksploracji dla miłośników geologii, a jednocześnie stanowią zachwycającą atrakcję dla turystów. Spacer po tym obszarze pozwala poczuć się, jakby się przeniosło w czasie do prehistorycznej osady. Formacje skalne nadają temu miejscu magiczny charakter.

Ścieżka w koronach drzew to wyjątkowe doświadczenie, które umożliwia spacerowanie po drewnianych kładkach na znacznej wysokości nad ziemią. Ta atrakcja pozwala na bezpośrednie obserwowanie ptaków, roślinności oraz całego ekosystemu leśnego, dostarczając niezapomnianych wrażeń z bliskiego kontaktu z naturą. To wyjątkowy sposób na zrozumienie i docenienie piękna i bogactwa przyrody Pogórza Ciężkowicko-Rożnowskiego.

Pogórze Ciężkowicko-Rożnowskie to miejsce, które przyciąga turystów i miłośników przyrody dzięki swojej urokliwej scenerii, możliwościom rekreacyjnym i atrakcjom turystycznym.

Region jest idealnym miejscem na wędrówki piesze, rowerowe, a także na odpoczynek na łonie natury.

Odkryj uroki nie tylko Pogórza Ciężkowicko-Rożnowskiego, ale innych ciekawych miejsc podczas weekendowych wyjazdów z Kołem Grodzkim! Nasze wyjazdy to doskonała okazja do relaksu i bliskiego kontaktu z naturą, dlatego nie zwlekaj! Planuj już teraz swój weekendowy wyjazd z Nowego Sącza z Kołem Grodzkim i ciesz się magicznymi pejzażami różnych regionów Polski.

Aktualne wycieczki z PTTK Beskid znajdziesz w zakładce Wydarzenia. Jeżeli szukasz Przewodnika Beskidzkiego lub Tatrzańskiego koniecznie zajrzyj na podstronę Przewodnicy.