Najnowsze wpisy

Strona główna - Najnowsze wpisy

lis

15

Góry Świętokrzyskie 2023

W dniach 11-12 listopada 2023 grupa Koła Grodzkiego PTTK Nowy Sącz wyruszyła na niezapomniany dwudniowy wyjazd w malownicze Góry Świętokrzyskie. Pod przewodnictwem doświadczonych przewodników, uczestnicy mieli okazję odkrywać uroki Łysicy i Szczytniaka.

lis

06

Pogórze Ciężkowicko-Rożnowskie

Pogórze Ciężkowicko-Rożnowskie to jedna z jednostek geograficznych w Polsce, znajdująca się w południowej części kraju, województwo małopolskie. Jest to region górski o stosunkowo łagodnych formach terenu, co odróżnia go od bardziej wymagających gór.

paź

31

Kurs przewodników jurajskich

Prezes Koła Przewodników przy O/PTTK w Zawierciu informuje o kursie przewodników jurajskich.

paź

30

Wycieczki z Nowego Sącza

Odkryj urok Beskidów z naszymi weekendowymi wycieczkami z Nowego Sącza! PTTK Beskid w Nowym Sączu zabierze Cię w fascynującą podróż przez malownicze tereny górskie i wprowadzi w świat przyrody, historii i kultury. Dołącz do nas na niezapomnianą przygodę w Beskidach!

paź

26

Przewodnik Beskidzki, czy warto?

Przewodnik beskidzki to profesjonalista znający Beskidy, prowadzi wycieczki, dzieli się wiedzą o górach, historii, kulturze, zapewnia bezpieczeństwo i dostosowuje trasy do potrzeb turystów.

paź

10

Zamalowane szlaki – Modyń

W związku z pozyskaną informacją o uszkodzeniu oznakowania na szlaku Łącko - Modyń zamieszczamy informację o zdarzeniu. W dalszej części otrzymany mail..

wrz

27

44 Zlot Turystyczny im. majora Juliana Zubka „Tatara”

dowódcy 9 Kompanii 3 Batalionu 1 Pułku Strzelców Podhalańskich Armii Krajowej.

wrz

19

Diament Pienin = Wyzwanie?

Pienin chyba nie trzeba nikomu szczególnie dokładnie opisywać. Prawdopodobnie większość z Nas będzie kojarzyć takie szczyty jak Trzy Korony (Okrąglica), Sokolica, Wysoka czy chociażby Żar.

wrz

18

Kongres Krajoznawstwa Polskiego

Obecny Kongres zorganizowany przez ZG PTTK oraz Uniwersytet Łódzki Wydział Nauk Geograficznych obraduje pod hasłem "Krajoznawstwo wobec tradycji i wyzwań współczesności"

sie

31

Echo Beskidu – Sierpień 2023

Sierpniowe wydanie półrocznika Echo Beskidu, magazynu przy oddziale PTTK Beskid w Nowym Sączu. Zobacz co się wydarzyło w oddziale w ostatnim czasie. Zapraszamy i życzymy miłej lektury.

lip

04

Kol. Stanisław Leśnik uhonorowany Medalem „Zasłużony dla Ziemi Sądeckiej”

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział „Beskid” w Nowym Sączu z przyjemnością informuje, że długoletni wiceprezes Zarządu Oddziału otrzymał Medal „Zasłużony dla Ziemi Sądeckiej”

maj

24

Jajecznica przewodnicka 2023

W ostatnią sobotę, tj. 20 maja, jak co roku odbyła się Nasza Tradycyjna Jajecznica Przewodnicka. Była ona połączona z szkoleniem w Leśniczówce w Małej Roztoce, gdzie profesjonalną prelekcję oraz bardzo ciekawe, choć niewielkie muzeum przyrodnicze, zaprezentował nam Pan Leśniczy, prawdziwy pasjonat przyrody, Krzysztof Tomasiak. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy!!! Naprawdę było…