ZNAKARSKIE ROBOTY W GÓRACH W 2014

Wiosna i lato upłynęły członkom komisji narciarskiej nadzwyczaj pracowicie. Do sezonu zimowego 2014/15 KTN przygotowywała ponownie ponad 170 km turystycznych szlaków narciarskich w Pasmach Jaworzyny Krynickiej i Radziejowej Beskidu Sądeckiego oraz w Gorcach (prace trwają cały czas).
Oprócz typowych, przedsezonowych prac polegających na tym, że wszystkie malowane oznakowania szlaków narciarskich są systematycznie kontrolowane i uzupełniane, a trasy czyszczone z odrostów korzeniowych i samosiejek oraz usuwane są gałęzie i wiatrołomy. To w tym roku doszło jeszcze wykonanie i osadzenie przeszło 50 sztuk tyczek, rozmieszczonych od Hali Łabowskiej po Halę Konieczną i Złomisty Wierch. W tym roku osadzono dodatkowych 9 słupów pod drogowskazy, więc KTN posiada aktualne 90 stanowisk drogowskazowych, które są na bieżąco uzupełniane drogowskazami, tabliczkami topograficznymi, mapami schematycznymi osadzanymi na ozdobnych słupach.
Turystyczne szlaki narciarskie służą nie tylko turystom narciarzom, ale (co nas bardzo cieszy) coraz szerszej rzeszy rakieciarzy i zimowych turystów pieszych. Także latem odcinki naszych szlaków są wykorzystywane przez turystów.