OGÓLNOPOLSKI KURS ZNAKARSKI MACIEJOWA – HALA ŁABOWSKA 2014

W dniach 26 – 28.09.2014 COTG PTTK w Krakowie (pod kierunkiem Małgorzaty Szczepańskiej) zorganizowała kurs znakarski dla kandydatów z całej Polski. Bazą kursu była szkoła podstawowa w Maciejowej (część teoretyczna) i schronisko PTTK na Hali Łabowskiej (część praktyczna).
Kadrę kursu stanowili członkowie KTN PTTK O/Beskid w Nowym Sączu, tj.: Antoni Piotrowski, Piotr Piwowar, Marek Buda i Edward Borek. W kursie uczestniczyło 32 osoby z różnych zakątków Polski.
W ramach kursu osadzono 3 słupy ozdobne z kompletem drogowskazów. Dokonano przeglądu szlaków w otoczeniu Hali Łabowskiej, usuwając przeszkody, obcinając gałęzie i konary. Wytyczono również w terenie dwa odcinki szlaków dojściowych do obiektów krajoznawczych. Ze względu na opady nie udało się przeprowadzić malowania szlaku w terenie.
Kurs przebiegł w doskonałej atmosferze przy przychylnej postawie Nadleśnictwa Nawojowa (Leśnictwo Składziste – Feleczyn) i gościnności kierownika schroniska PTTK na Hali Łabowskiej i dyrektora SP w Maciejowej.