I Rajd Szlakami Narciarskimi Pasma Jaworzyny Krynickiej

Opis rajdu.

W dniach 02 – 03.02.13 odbył się rajd narciarsko – rakietowo – pieszy szlakami narciarskimi Pasma Jaworzyny Krynickiej. Rajd rozpoczęła wędrówka 12 narciarzy ze Składzistego doliną Składziszczańskiego Potoku przez oba wierzchołki Wierchu Nad Kamieniem do schroniska PTTK na Hali Łabowskiej. Po drodze obejrzano Jaskinie Niedźwiedzią, Świętego Szczepana i W Pękniętej Kopie oraz miejsce kwatery oddziału żandarmerii partyzantów niepodległościowych z lat 1948 – 49. W schronisku, do którego w międzyczasie dotarło dalszych 5 narciarzy zorganizowano prelekcję ze znakowania szlaków i z wypraw narciarskich.

Dnia następnego kolega Piotr Piwowar poprowadził wycieczkę szkoleniową na trasie: Hala Łabowska – Rozdroże Feleczyńskie – Rozdroże Pod Kobylarką – Hala Łabowska, czyli nowym odcinkiem szlaku narciarskiego żółtego powstałego dzięki współpracy ze spółką Hotele i Schroniska PTTK „Karpaty”. W tym czasie do schroniska dotarła 41 osobowa grupa piechurów, rakietciarzy i narciarzy, która zasiliła rzeszę rajdowiczów.

Po Mszy Świętej i uroczystym zakończeniu rajdu okraszonym wystawnym obiadem i wręczeniem nagród dokonano pięknego zjazdu ze wschodniego wierzchołka Wierchu Nad Kamieniem (spod Diablego Kamienia) do doliny Składziszczańskiego Potoku.

CIMG1000CIMG1006_1030036    CIMG1008_1030229 (2)_1030303