22 września XX „Wędrówki Familijne z KTG” Słowacki Raj

XX „Wędrówki Familijne z KTG”
Słowacja – Słowacki Raj / 22.09.2013 /

W dniu 22 września 2013 roku, odbyła się ostatnia wycieczka w ramach XX Jubileuszowych „Wędrówek Familijnych z KTG“zamykając 20-letni okres wędrowania z Komisją.
Mimo panującej jeszcze na dworze ciemności , przed godz 6.00 stawili się pierwsi wycieczkowicze. Gdy już wszyscy zameldowali sie, planowo o 6.00. autokar wyruszył z Nowego Sacza w kierunku przejścia granicznego Polsko-Słowackiego w Niedzicy. Już w trakcie jazdy na terenie Słowacji, przywitało wszystkich piękne słońce , co wróżyło ładną pogodę na cały dzień, a widoczne w niektórych miejscach i podziwiane przez wszystkich piękne białe od śniegu Tatry potwierdzały to.
Po dojechaniu do celu , którym był Słowacki Raj a dokładnie Pila i krótkim odpoczynku po 3 godzinnej drodze autokarem, uczestnicy udali się na trasę zaplanowaną przez organizatorów.
Trasa mimo że była jedna z łatwiejszych, to już po niedługim marszu terenem leśnym, napotkało się pierwsze wąwozy skalne, strumyki płynące często środkiem szlaku, powalone drzewa i jak na Słowacki Raj dziki ale malowniczy krajobraz. Na dalszym odciunku trasy na wszystkich czekały prawdziwe atrakcje, którymi były m.in. drabiny o różnej długości , rózne przepusty skalne , kładki drewniane po których trzeba było iść wyjątkowo ostrożnie gdyż były śliskie od wody, a znajdowały się najczęściej przy ścianie skalnej nad małymi oczkami wodnymi i okolicznymi miejscami gdzie woda spływała po skałach.
Gdy już każdy uczestnik pokanał wszystkie atrakcje , które napewno zapamięta na długo, zaplanowano odpoczynek. Po nabraniu sił i posileniu się, wszyscy ruszyli w dalszą drogę , już typowo leśną ścieżką w sród przyrody Słowackiego Raju.
Po zejściu z trasy na parking do Podlesoka, można było trochę odpocząć przed dalszą drogą.
W drodze powrotnej , zbliżając się do Nowego Sącza , Przewodnik PTTK pan Janusz Pietrzak, który prowadził wycieczkę podziekował wszystkim za uczestnictwo i pogratulował pokonania niełatwej ale uroczej trasy. Następnie kierownik wycieczki i V-ce Przewodniczący KTG Paweł Hebenstreit w imieniu całej Komisji, podziękował wszystkim za udział w wycieczce a zarazem za 20 lat wspólnego wędrowania, podsumował 20-letni okres wędrówek i zaprosił na kolejne lata.
Wszyscy w dobrych humorach , z wieloma wspomnieniami powrócili do Sącza.

Zdjęcia Paweł Hebenstreit