24-25 czerwca Turbacz

24-06-2017 r. Gorce Turbacz-Obidowiec
Długość trasy 25 km. 560 m.
Czas ruchu 6 godz. 04 min
Czas odpoczynku 3 godz. 22 min
Całkowity czas wycieczki 9 godz. 26 min.
Średnia prędkość ruchu 4,2 km/godz.
Suma podejść 1084 m. suma zejść 1240 m.
25-06-2017 r.
Długość trasy 18 km. 920 m.
Czas ruchu 4 godz. 18 min
Czas odpoczynku 1 godz. 54 min
Całkowity czas wycieczki 6 godz. 12 min.
Średnia prędkość ruchu 4,4 km/godz.
Suma podejść 650 m. suma zejść 711 m.
Dane z GPS Tadeusz Maciaś

W sądeckim PTTK integracja polsko-słowacka trwa!

Kwitnące łąki gorczańskie pachną i kipią słońcem. W ubiegłą niedzielę doświadczyli tego Sądeczanie i Preszowianie, którzy wrócili z dwudniowej górskiej wycieczki.
24 -25 czerwca ekipa z Koła Grodzkiego działającego przy Sądeckim PTTK, zaprosiła w Gorce swoich przyjaciół z preszowskiego Klubu Słowackich turystów TATRAN.
W pierwszym dniu wędrowali żółtym „Szlakiem Papieskim”, przemierzyli dziesięć malowniczych polan reglowych. Zdobyli Kudłoń, dotarli na Halę Turbacz do Ołtarza Papieskiego, gdzie 1953 r. ks. Karol Wojtyła odprawił mszę, wyszli na najwyższy szczyt Gorców – Turbacz (1310 m. n.p.m.), zaliczany do Korony Gór Polskich. Po odpoczynku w schronisku wyruszyli do Poręby Wielkiej na nocleg.
Kolejnego dnia uczestnicy wycieczki powędrowali z Poręby Wielkiej przez Suchorę na Stare Wierchy i Maciejową, stamtąd zeszli do Rabki. Hasło wycieczki to: „Chodź z nami na szlak!”. Nocleg i wyżywienie pokryła „Małopolska Gościnna”, gdyż pozyskano środki od Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, uczestnicy ponieśli jedynie koszt dojazdu autokarem.
W PTTK integracja polsko-słowacka trwa!
Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego w ramach konkursu ofert z turystyki p.n. „Małopolska Gościnna”. Dzięki temu Sądeckie PTTK mogło po raz kolejny wyjść do Sądeczan z ciekawą ofertą wycieczkową i zaprosić swoich przyjaciół Słowaków.

K. Zygmunt

Zdjęcia Jacek Barucha