5 października 17 Rajd Rowerowy o Puchar Prezesa

17 RAJD ROWEROWY O PUCHAR PREZESA W MACIEJOWEJ

W sobotę 5 października 2013 roku zakończył w się w Maciejowej 17 Rajd Rowerowy o Puchar Prezesa zorganizowany przez Komisję Turystyki Rowerowej PTTK Oddziału „Beskid” w Nowym Sączu z niestrudzonym przewodniczącym – kolegą Wiesławem Wcześnym na czele – notabene ponownie wybranego w dniu 30.09.2013 na następne 4 lata prezesowania.
Łącznie w rajdzie uczestniczyło 80 rowerzystów, którzy przemierzali trasy rowerowe w Beskidzie Sądeckim, Wyspowym, Niskim i w Kotlinie Sądeckiej, wykorzystując znakowane szlaki rowerowe oraz korzystając ze znakomitej aury Polskiej Złotej Jesieni.
Na mecie rajdu w Maciejowej spotkali się przedstawiciele szkół podstawowych w Czaczowie, Klęczanach, Maciejowej i Nawojowej. Gimnazjów w Chomranicach, Piątkowej i w Nawojowej oraz rowerzyści ze Zespołu Szkół Elektro – Technicznych i II LO w Nowym Sączu. Na szczególne zaznaczenie zasługuje drużyna ze słowackiego Małego Lipnika, która dotarła do Maciejowej już w piątek 4 października i podobnie jak drużyny z Klęczan i Chomranic nocowała, dzięki gościnności dyr. Marka Budy, w Szkole Podstawowej w Maciejowej. Wszyscy rywalizowali w ciekawych konkurencjach turystycznych i sportowych o 7 pucharów i wiele nagród rzeczowych.
Na mecie rajdu rozegrano, już tradycyjnie, konkurencje sprawnościowe w rowerowym torze przeszkód i w jeździe żółwia. Dla wszystkich spragnionych przygotowano smaczne kiełbaski z piekarnika.
W tym sezonie KTR PTTK Oddziału Beskid planuje jeszcze jeden rajd, na zakończenie sezonu – więcej na stronie – www.beskid.pttk.pl