Członkowie Komisji Krajoznawczej organizują „Górskie spotkanie na szlaku”

Już 17 kwietnia o godzinie 17:00 w gościnnych progach budynku Biblioteki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej – dawnego Kina Krokus w Nowym Sączu odbędzie się „Górskie spotkanie na szlaku”. Jest to akcja charytatywna na rzecz Pani Kingi Grucy z Berestu, organizowana przez Fundację Renovo, we współpracy z członkami Komisji Krajoznawczej, a zarazem autorami górskiego bloga www.mynaszlaku.pl.

Na „Górskim spotkaniu na szlaku” będzie można usłyszeć o górskich wędrówkach po Sądecczyźnie i nie tylko, Głównym Szlaku Beskidu Sądeckiego, Koronie Ziemi Sądeckiej, posłuchać o ciężkiej pracy naszych GOPR-owców, którzy również opowiedzą o bezpieczeństwie w górach, posłuchać piosenek górskich, obejrzeć pokaz slajdów zatytułowany – wschody słońca w górach czy poznać Brzankę i jej przyjaciół. Podczas całej imprezy będzie funkcjonował sklepik, w którym będzie można zakupić dużo ciekawych rzeczy i wspomóc Panią Kingę i jej córeczki. W programie przewidziano różne prelekcje, konkursy dla uczestników i tajemnicze licytacje. Wstęp dla wszystkich jest wolny, jednak przy wejściu każdy będzie mógł kupić los za 10 złotych, który pod koniec w losowaniu będzie miał okazję wygrać cenne nagrody. Jeśli zdecyduje się ktoś przyprowadzić swoje pociechy to będzie mógł liczyć na profesjonalną opiekę i zapewnienie im ciekawych zajęć przez firmę Qulturka. Liczymy na Wasze wielkie serce drodzy Sądeczanie.

Fundacja Renovo już od kilku miesięcy pomaga Pani Kindze oraz jej czterem córeczkom, mieszkającym w miejscowości Berest koło Krynicy. Dziewczynki w tak młodym wieku straciły tatę, Pani Kinga straciła męża, osobę która była oparciem dla całej rodziny. Rodzina miała wspólne plany co do rozbudowy swojego małego domu. Warunki w jakich mieszkają obecnie Pani Kinga z córeczkami można określić tragicznymi. Stary połemkowski domek z XIX wieku – bez piwnic, bez ławic oparty jest tylko na kamiennej podbudowie. Przestarzała blacha, którą dom jest pokryty trudno jest nazwać nawet dachem. Ściany domu są prześwitujące bez ocieplenia. Pani Kinga z czwórką dzieci mieszka w jednym pokoju z kuchnią i małą łazieneczką. Warunki w jakich mieszkają, nie są nawet wystarczającymi dla pięcioosobowej rodziny. Fundacja Renovo, będzie się starała podnieść warunki mieszkaniowe poprzez budowę nowego domu. Fundacja we współpracy z autorami www.mynaszlaku.pl – chce nieść pomoc Pani Kindze i jej dzieciom. Fundacja istnieje dopiero 2 lata, a już zrobiła wiele dobrego i przywróciła uśmiech na twarze potrzebujących. Jest to natomiast pierwszy wspólny projekt, który realizowany jest z pomocą ludzi gór.

Na bieżąco na www.mynaszlaku.pl będą pojawiać się nowe informacje o wydarzeniu, dlatego zachęcamy do częstego zaglądania na bloga. Jeśli prowadzisz jakąś firmę i chcesz zostać kolejnym sponsorem to prosimy o kontakt – mateuszgrzegorzek@mynaszlaku.pl

Program:

Prelekcja – Główny Szlak Beskidu Sądeckiego i Korona Ziemi Sądeckiej sposobem na promowanie Sądecczyzny: www.mynaszlaku.pl,
Prelekcja – Czy bycie GOPR-owcem to łatwe zajęcie ?: GOPR,
Konkurs z nagrodami na temat znajomości Sądecczyzny,
Prelekcja – Jej wysokość Brzanka i przyjaciele: Piotr Firlej,
Prelekcja – O bezpieczeństwie w górach: GOPR,
Prelekcja – Wędrówki po naszej Sądecczyźnie i nie tylko: www.mynaszlaku.pl,
Pokaz slajdów – Wschody słońca w górach: www.mynaszlaku.pl,
Koncert piosenki górskiej – Karolina Sekuła,
Licytacja zwykła i tajemniczych kopert.
Spot promujący to wydarzenie:

Więcej informacji będzie można uzyskać pod adresem:

mynaszlaku.pl,
fundacjarenovo.pl,