Rogasiowe poszukiwania – 27 stycznia

W ostatnią niedzielę ferii (27.01.)wybraliśmy się na poszukiwania Rogasia do Ryterskiej Doliny Roztoki.
Choć mróz nam nie skąpił, turystyczne rodzinki, jak zawsze nie zawiodły. Radosne zabawy, śmiechy i gonitwy Małych Rozrabiaków rozganiały chmury i ściągały coraz to mocniejsze promienie słońca. Entuzjazm dzieci udzielił się i dorosłym. Rodzice na zmianę z dziećmi nurkowali w białym puchu odciskając orłopodobne stwory.
Ciocia-przewodnik Martyna Gródek wyposażona w prawdziwy turystyczny, górski sprzęt zaserwowała najmłodszym turystom mini szkolenie zimowej wspinaczki. A wszystko kontrolowała swoim czujnym wzrokiem wędrująca z nami babcia Zosi, Marysi i Frania Jawor.
Przerwa na dożywienie dotlenionych głodomorów była świetnym momentem, by wręczyć legitymacje PTTK nowym członkom Koła Turystyki Rodzinnej „Familiada” .
9 miesięczny Wojtuś Trojan zalany łzami (ze wzruszenia oczywiście 🙂 ) przyjmując na rękach taty swój dowód przynależności do PTTK-owskiej rodzinki został jednocześnie najmłodszym członkiem PTTK Oddziału „Beskid”. GRATULUJEMY!!!
O.Jawor, M.Tomasiak, fot. M.Rola