Yacht Club

Strona główna - Koła, Kluby i Komisje - Yacht Club

Działalność regatowa:

YC PTTK “Beskid” Nowy Sącz prowadzi działalność regatową w międzynarodowych klasach Optimist, Laser Radial
i Laser4.7, w olimpijskiej klasie Laser Standard oraz w klasie T 2.

Pracami klubu kierują:

Komandor: Tomasz Salamon
 Wicekomandor: Jacek Białoń
 Sekretarz: Wawrzyniec Baczyński

W roku 2005 Narodowe Stowarzyszenie Klasy Optimist przyznało naszemu klubowi organizację regat ogólnopolskich o Puchar Kwitnących Sadów i Puchar Ziemi Sądeckiej
(w klasie Optimist). Natomiast Polskie Stowarzyszenie Regatowe Klasy Laser doceniając poziom szkolenia i nasze wyniki w klasach Laser 4.7, Laser Radial i Laser Standard wyraziło zgodę na organizację regat ogólnopolskich: Mistrzostwa YC PTTK “Beskid”, Puchar Miasta Nowego Sącza i Mistrzostwa Nowego Sącza.

Regaty i treningi nowosądeckich zawodników przeprowadzane są w Ośrodku Szkolenia Żeglarskiego PTTK im Jerzego Masiora w Znamirowicach nad Jeziorem Rożnowskim.

Dyżury zarządu klubu w siedzibie PTTK “Beskid” – 33-300 Nowy Sącz, Rynek 9 – tel. (0-18) 443-74-57 w każdy piątek w godz. 18:00 – 19:00